DIDGERIDOO V JESKYNI 2017 - mezinárodní benefiční festival

Program festivalu DIDGERIDOO V JESKYNI · mezinárodní benefiční festivalO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

PROGRAM

Festival DIDGERIDOO V JESKYNI 2013
21.09.2013 v 10:00

Festival DIDGERIDOO V JESKYNI 2013

http://www.didgeridoovjeskyni.cz

Jeskyně Výpustek (Křtiny)

http://www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/jeskyne-vypustek/

3. ročník Mezinárodního benefičního festivalu DIDGERIDOO V JESKYNI 2013 proběhne v sobotu 21.9.2013 v Jeskyni Výpustek v Moravském krasu. Koncerty v jeskyni a v areálu před jeskyní, workshopy, řemeslné a chráněné dílny, doprovodný program. Vystoupí tuzemští i zahraniční hráči na didgeridoo a další netradiční hudební nástroje. Podrobné informace - klik níže na Detail.

Vstupné v předprodeji: plné 380Kč / sleva 280Kč (Volných 333)

Vstupné na místě: plné 460Kč / sleva 360Kč


PROGRAM FESTIVALU a ORGANIZAČNÍ INFORMACE

3. ročník benefičního hudebního festivalu DIDGERIDOO V JESKYNI se bude konat v sobotu 21.září 2013 v medvědí Jeskyni Výpustek (u Křtin) a v přilehlém okolí. Opět za laskavé podpory Správy jeskyní ČR. Organizuje občanské sdružení JESKYNNÍ TEP o.s., jehož členové organizovali i předchozí ročníky. Program je nabitý nejen tuzemskými, ale i zahraničními hráči, workhopy hry na didgeridoo, pódiem v jeskyni i před jeskyní, stánky chráněných dílen a sociálních firem (umělecko-řemeslné práce), včetně netradičního občerstvení v podobě čajovny v jurtě a zdravé výživy.
Čím je festival benefiční? Částka, která zůstane po zapalcení organizačních nákladů bude jako minulý ročník věnována podpoře rané péče - dětem s vývojovým postižením v prostředí kojeneckého ústavu. Konkrétně na podporu muzikoterapeutického projektu v olomouckém kojeckém ústavu. Po minulém ročníku tak bylo celoročně podpořeno 6 dětí, kterým se věnují 2 zkušené muzikoterapeutky.

Start festivalu je v sobotu 21.září 2013 ve 10.00 od hod. v Jeskyni Výpustek (akusticky zajímavý a prostorný Jindřichův sál) u Křtin v Moravské krasu. Bližší informace, kontakt, cesta apod. zde: www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/jeskyne-vypustek/. Vystoupení se budou odehrávat střídavě v jeskyni a před ní (2 pódia), ať se návštěvníci zahřejí a mezitím se scény připraví pro další vystoupení. Povolená kapacita Jeskyně Výpustek je cca 700-800 lidí (jeskyně s největší kapacitou v ČR), místa v jeskyni jsou pouze na stání, v případě potřeby sezení (k dispozici budou židle pro lidi se zdravotními problémy, omezením či postižením, starší lidi), standartní teplota 7-9°C, takže teplé oblečení a kdo nevydrží stát, může si vzít vlastní sedačku (např. skládací trojnožka apod., hodí se také deka, když se sedí je větší zima). Vstup do jeskyně i prostor v jeskyni je bezbariérový, takže doporučujeme i lidem se zdravotním omezením nebo na vozíku.

Harmonogram festivalu ke stažení ZDE (formát PDF).
DOPRAVA NA FESTIVAL (lokalita: Moravský Kras, asi 20 km severo-východně od Brna):
Pěšky - poutníci či obyvatelé okolních osad bez omezení, cesta lesem nebo po cestě, po značkách i bez nich.
Auto - příjezd přímo před Jeskyni Výpustek (mapa a info ZDE), parkování v areálu jeskyní pouze pro kapely, stánky chráněných dílen a lidi se zdravotním postižením, návštěvníci mohou parkovat před areálem na vyhrazeném místě a podél cesty nebo v obci Křtiny (cca 2 km od jeskyně), pak po cestě, docela pěkná procházka lesem přímo k jeskyni.
Vlak - z Brna hlavního nádraží jede vlak do Adamova (cca 11km od jeskyně), pak autobusem do Křtin. Podrobně Vám poradí IDOS: http://jizdnirady.idnes.cz. Po příjezdu do Křtin pěšky cca 2 km k jeskyni, poradí ukazatele nebo kolemjdoucí.
Bus - z Brna-Židenice, Stará Osada jede autobus přímo do Křtin, odtud cca 2 km k jeskyni. Cesta trvá 34 min, celkem 19 km. Podrobně Vám opět poradí IDOS: http://jizdnirady.idnes.cz. Po příjezdu do Křtin pěšky cca 2km k jeskyni, poradí ukazatele nebo kolemjdoucí.

Na koho se můžete letos těšit?

„Svatou trojici“ (viz foto níže), která vystoupí na třetím ročníku Didgeridoo v jeskyni 2013 netřeba moc představovat. Jejich životní příběhy a smysl pro umění mluví samy za sebe a tak se nechme unést představou, co se asi odehraje v lůně matky Země, když se dá dohromady Ondřej Smeykal (didgeridoo, www.smeykal.com), Jaroslav Dušek (mistr slova a činu) a Bear Love (obří gong, flétna) z Aglie, který perlil na minulém ročníku. Pro ty, kteří tuto neuvěřitelnou vibrační masáž ještě nezažili na vlastní kůži a všemi smysly, nabízíme tuto nevšední příležitost. S čím vstoupí tito tři mistři do prastaré Jeskyně Výpustek, necháme zatím ve hvězdách…

       

Letos také vystoupí vynikající a charismatická didgeridoo hráčka z Holandska (Amsterdam) Lies Beijerinck, která se věnuje didgeridoo od roku 1993, tedy bezmála 20 let. Je spojena s holandským centrem  Aboriginal Art & Instruments (www.aboriginalart.nl), hrála s Loonaloop, 3ple-D, Radio Philharmonic Orchestra in Amsterdam, ale i s DJ Tiesto. Lies je známá pro svůj silný perkusivní styl a jasné harmonické tóny. Absolventka mistrovských kurzů v Austrálii u Djalu Gurruwiwi.Lies vystoupí spolu s hudebnicí Aura Rascon (Bansuri – indická bambusová flétna) s projektem SANSZUS.

  

Dále vystoupí zkušený didgeridoo hráč z Německa Grégory Zwingelstein, který se věnuje hře na didgeridoo od roku 1999, učil se tradiční australské hře (tradiční metoda kmene lidí Yolgnu), je provozovatelem webu www.didgeridoo-passion.com a v poslední době spojuje tradiční i moderní hudební prvky. Hraje také na neuvěřitelné nástroje jako cosmicbow a sansula.

  

Gregory přichází do jeskyně s novým hudebním projektem SenZória. SenZôria Vás dle něj zavede "mezi sen a realitu...do nového světa. Kouzelný hlas vám ukáže cestu za zvuků Didgeridoos, Cosmicbow, Sansula a dalších neuvěřitelných hudebních nástrojů. Nechte se unést hudební cestou v nadčasovém vesmíru s půvabnými harmoniemi". Níže ukázka:Z české didgeridoo scény se můžete těšit na nadějnou dvojci alternative-world music s názvem DEŠI (www.duo-desi.cz), kteří hráli na prvním putovním ročníku Didgeridoo v jeskyni a v Jeskyni Výpustek si zahrají letos poprvé. Byť mají často toulavé muzikantské či pracovní boty, letos to klaplo a plni nových zkušeností a inspirací zahrají Deši z plného dechu jeskynnímu publiku.

  

Video vzpomínka na první ročník Didgeridoo v jeskyni 2011 a natáčení skvělého Deši-klipu:V jeskyni dále akusticky vystoupí Rytmy Země (bandzone.cz/rytmyzeme), Honza Vlach (www.didgeridoo-art.cz), Kábul (bandzone.cz/kabuldidgeridoosoloproject), Silentia (Létající mnich v novém hávu), Vlčí mág (Dalibor Neuwirt, didgeridoo a Žaneta Vítová, akordeon; daliborneuwirt.wix.com/vlcimag), Okamih stretnutia (Aleš Řezáč, Roman Kroupa, Tomáš Dufek a hosté), Křížová hora (bandzone.cz/krizovahora), Valachol z Beskyd a další…

   

    

Postupně Vám budeme přinášet další novinky o festivalu…

Za Jeskynní tep o.s. a Správu jeskyní ČR přeje pohodový jaro-letní čas Zdeněk Vilímek
TOPlist