DIDGERIDOO V JESKYNI 2017 - mezinárodní benefiční festival

Program festivalu DIDGERIDOO V JESKYNI · mezinárodní benefiční festivalO projektu festivalu v jeskyníchPartneři festivaluKontakty

PROGRAM

Festival DIDGERIDOO V JESKYNI 2017
10.06.2017 v 09:00

Festival DIDGERIDOO V JESKYNI 2017

http://www.didgeridoovjeskyni.cz

Jeskyně Výpustek (u Křtin v Moravském krasu)

http://www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/jeskyne-vypustek/

7. ročník Mezinárodního benefičního festivalu proběhne 10.6.2017 tradičně v Jeskyni Výpustek a přilehlém areálu, v kostele a kempu ve Křtinách. Vstupenky v online předprodeji (od 22.5. do 6.6. za cenu na místě akce). 

Vstupné v předprodeji: plné 680Kč / sleva 580Kč (Volných 594)

Vstupné na místě: plné 680Kč / sleva 580KčPROGRAM 7. ročníku DIDGERIDOO V JESKYNI 10.6.2017

čas místo foto účinkující                                         
 09.00-10.00 Kostel Jména Panny Marie ve Křtinách              MILLI JANATKOVÁ (ČR)                      Ranní meditativní koncert z autorského projektu „Mým kořenům“ s cílem obnovy úcty, naděje a znovupoznání rodové tradice. Vokální písně a chorály nejstarších hudebních památek zazní ve vícehlasech a interakci s diváky. Právě společný zážitek souznění má potenciál obnovy vzájemné důvěry v rámci hudební kontemplace nad hodnotami v našem životě. http://millijanatkova.com 
 11.00-11.50  Jeskyně Výpustek - Jindřichův sál MARTA SAPIERZYŃSKA (Polsko)      Zkušená hráčka na didgeridoo a multiinstrumentalistka, zakladatelka skupiny Mayatri, vedoucí a aktivistka regionální hudební komunity. Její hudba je inspirována etno world music, polskou lidovou tvorbou a současnou elektronickou hudbou. Marta vytváří hudbu v rytmu svého srdce... 
https://www.facebook.com/MartaSapTree/
 11.50-12.30 Areál před jeskyní - ozvučené pódium
ANTAREYA (ČR) 
Klára Zikmundová a Ondřej Janoušek je duo multiinstrumentalistů, hrajících především niterný přírodní folk šmrncnutý world music. Inspiraci nachází v přírodě, vnitřním prožívání světa a v hudbě samotné. Kapela právě vydává nové CD Elementy.
http://bandzone.cz/antareya
 12.30-13.00 Areál před jeskyní - ozvučené pódium ZUZANA ŠEBKOVÁ & VIOLONCELLO (ČR) 
Působí v duetu Sonar dream - violoncello, hlas a hang drum (432Hz) a didgeridoo. Sólové vystoupení s looperem představí písně zaznamenané a i nově vznikající na místě - duchem místa ovlivněné. Podle Zuzky je hudba je cesta a noření, s jeskyněmi propojená. V tichu vzniká a do ticha se vrací.
https://www.facebook.com/ZuCelloSebkova/?fref=ts
 13.00-13.50 Jeskyně Výpustek - Jindřichův sál ONDŘEJ GLOGAR (ČR) & HOSTÉ (překvapení) 
Spoluzakladatel ČS didgeridoo scény, nadějný didgeridoo hráč s osobitým dynamickým projevem, působící v Electro-Didgeridoo Solo Project HUMAN SYNTHESATOR, YEDHAKI:NAUTIKA (cz+sk), Tribal-trance project, CARNYX performance, Solo Acoustic Ethno Techno Didgeridoo - Deep Hand Pan Music. 
https://soundcloud.com/ondrej-glogar
 13.50-14.30 Areál před jeskyní - ozvučené pódium LETROUROU (ČR)
Mladá kapela uchvácená starou hudbou, která vás stejně jako minulý ročník strhne blues-rock´n´roll tvorbou se vším všudy. Jejich poctivý repertoár je inspirovaný hudebními ikonami minulého století jako The Doors, Muddy Waters či Rolling Stones. Chemii vznikající na koncertech pocítíte až v morku kosti a budete se cítit součástí onoho kolosu zvaného ROCK´N´ROLL!
http://bandzone.cz/letrourou
 14.30-15.30 Jeskyně Výpustek - Jindřichův sál WILLI GRIMM & GÉRARD WIDMER (Švýcarsko)
Švýcarský duet vystoupí s projektem NATURTON. Willi Grimm patří od osmdesátých let mezi evropské didgeridoo pionýry, inspiroval řadu nadšenců k hraní na didgeridoo a spoluzakládal jeden z nejstarších evropských didgeridoo festivalů - Swizzweridoo. Gérard Widmer doprovodí Williho na fujaru a přinese tak autentickou atmosféru švýcarských hor v propojení s australkým didgeridoo.
www.naturton.ch
 15.30-16.10 Areál před jeskyní - ozvučené pódium ZDENĚK ROLLER a EGOLOGIE (ČR)
Zábavná one man show. Po letech vystupování s kapelou přináší Zdeněk komponovaný hudební program s názvem EGOLOGIE - pásmo písní a veselého vyprávění z jeho pestrého života. Autorské písně interpretované v netradičním spojení zpěvu, kytary a didgeridoo. A k tomu ty jeho pověstné veršovánky.
www.zdenekroller.cz
 16.10-16.30 Areál před jeskyní - před pódiem AGRIPA (ČR) - Světu srandu a mír :)
Zábavné cirkusové vystoupení potulných umělců z Hradce nad Moravicí, kteří nejen že pobaví děti, mládež i dospělé, ale přivezou i dřevěnný kolotoč pro děti a domácí pekárnu s ukázkou pečení všelijakých dobrot. Během celého dne bude Agripa k dispozici u kolotoče a pekárny.
www.agripa.cz
16.30-17.00 Areál před jeskyní - ozvučené pódium ŽENSKÁ BUBNOVACÍ SKUPINA LUNA (ČR) 
Ženská bubenická skupina z Ostravy v čele s Michaelovou Plecháčkovou (Rytmy Země, projekt Muzikohraní) rozvíří své temperamentní rytmy a roztančí podvečerní festivalové návštěvníky. Kdo ještě neviděl tyto bubnující a tancující ženy v akci, má se rozhodně na co těšit !!!
www.intuitivnibubnovani.cz
www.muzikohrani.cz
 17.00-18.00 Jeskyně Výpustek - Jindřichův sál RENATO OLIVIERA (Portugalsko) 
Profesionální hráč Renato Oliveira z Portugalska s projektem Till Sunday Pirate - one man didgeridoo band. Renato je zakládajícím členem světoznámého uskupení Olive Tree Dance a patří k mezinárodně uznávaným hráčům na didgeridoo. Hrál na největších světových festivalech a jeho dynamický styl Vás určitě v jeskyni nenechá chladnými. Jeho styl se řadí mezi organický trance / psychedelic. 
https://cs-cz.facebook.com/TILL.SUNDAY.PIRATE/
 18.00-18.45 Areál před jeskyní - ozvučené pódium FČELIČKY (ČR)
Jihomoravská kapela ze Strážnice, která Vás překvapí finskými, norskými a švédskými písněmi v původních jazycích. 27.5. vystoupila s finskou VARTTINA, takže je ve formě :)
http://bandzone.cz/fcelickyband
 
 18.45-19.15 Areál před jeskyní - ozvučené pódium PETR JASINČUK (ČR)
Petr Jasinčuk vystoupí s projektem BRUMLISTA, šamansko-meditativní, ethno/trance/elektro/world music - vše na jediný nástroj - brumle. Zakladatel portálu brumle.cz, zakladatel české brumlistické komunity, lektor hry na brumli.
www.brumle.cz
 19.15-20.15 Jeskyně Výpustek - Jindřichův sál ONDŘEJ SMEYKAL (ČR)
Didgeridoo sólo v podání žijící legendy české i světové didgeridoo scény. Po třech letech vystoupí Ondřej v jeskyni a vězte, že se máte na co těšit, neb Ondra se na hudební povídání s jeskyní a vámi těší velmi :)
www.smeykal.com
 21.00-22.00 Kemp Křtiny SAGE (Rusko)
Sage (vlastním jménem Evgeny Tolstykh) vytváří tradiční a experimentální hudbu s kořenovými vlivy ruské pěvecké kultury, střední Asie (hrdelní zpěv), australského didgeridoo s propojením živé elektronické hudby. První festivalové vystoupení v tomto akusticko-elektricko didge duchu, rozhodně se máte na co v kempu těšit. http://sageworldmusic.wix.com/sage
 22.00-23.00 Kemp Křtiny HYPNOGEN (ČR)
Nový projekt Ondřeje Glogara, který rozvibruje křtinský kemp a všechny, kteří si chtějí užít didgeridoo finále naplno :) Propojení elektronické (DJ) a akustické (didgeridoo) hudby. Hypnogen tematicky naváže na předchozí vystoupení a přidá pár divokých beatů !!!
 23.00-00.00 Kemp Křtiny DRUMMIDOO (ČR) & Festivaloví hosté (EU) Interaktivní koncert s festivalovými hosty, experimental world music project, k inspiraci, poslechu i půlnočnímu divokému tanci. Jan Doležal (bicí souprava, wave drum, djembe a perkuse), Zdeněk Vilímek (didgeridoo, zpěv) + hosté (překvapení).
Video z minulého ročníku

 00.00-00.30 Kemp Křtiny PŮLNOČNÍ FIREWALKING S MARTINEM KONEČNÝM aneb chůze po žhavém uhlí + živý bubenický doprovod - RADEK ZÍTKA a intuitivní bubnování (ČR)
Workshopem vás provede Martin Konečný (psycholog a certifikovaný instruktor firewalkingu) a Radek Zítka - zkušený bubeník a facilitátor. Chůzi po žhavém uhlí nutno předem domluvit s Martinem Konečným, tzn. ve 22h sraz u ohně v kempu - podmínky, psychosomatická příprava, iniciace do firewalkingu. http://www.prechodohne.czwww.intuitivnibubnovani.cz
 00.30-01.30 Kemp Křtiny PAVEL & VENUS (ČR)
Meditativní půlnoční kruh u ohně, relaxační hudební poslech na dobrou noc (tibetské mísy, zvonkohry, zpěv), sdílení, usazení, ulehnutí, uzemnění…a dobrou snivou noc :)
https://www.facebook.com/Pavel-Venus-279214489114132/

Těšíme se opět na Vás !!!
Zdeněk Vilímek a tým Jeskynní tep z.s.

TOPlist