Návštěvníkům

Zde najdete klíčové informace, které Vám usnadní návštěvu jeskynního festivalu:

Organizační informace:
• Pro hladký start je vhodné být alespoň půl hodiny před začátkem akce na místě. Nějaký čas zabere parkování, přístup k jeskyni apod., tak s tím prosím počítejte a informujte se na webu správy Jeskyně Výpustek ( http://www.jeskynecr.cz/cz/jeskyne/jeskyne-vypustek/) nebo na webu Správy jeskyní ČR (www.jeskynecr.cz).
• Během dne se budou odehrávat koncerty střídavě v Jeskyni Výpustek a v areálu před jeskyní (2 pódia – vnitřní a vnější) – bohatý doprovodný program – workshopy tuzemských i zahraničních hráčů (didgeridoo, djembe, tanec,…), prezentaci řemeslných prací výrobců didgeridoo a dalších netradičních hudebních nástrojů, prodej výrobků z chráněných dílen a sociálních firem, dětský koutek, ochutnávka zdravé výživy, čajovna v jurtě, fire show, cirkus a další.
• Všechny koncerty i doprovodné akce jsou na stání, v nutných případech (zdravotní postižení, obtíže či omezení) je možno zapůjčit židličku na sezení. Můžete si vzít vlastní skládací židličku (např. rybářskou trojnožku), deku nebo nějaký polštářek pod zadek. K dispozici bude asi 40-50 židlí.
• Do jeskyně se určitě teple oblečte (platí hlavně pro děti a matky) – mikiny, bundy, uzavřené boty apod. Teplota v jeskyni se pohybuje průměrně kolem 8°C.
• Délka vystoupení v jeskyni je cca 50 – 60 minut, pak je program před jeskyní – aby se tělo zahřálo 🙂
• Ve spolupráci se Správou jeskyní ČR a správou Jeskyně Výpustek, prosíme všechny účastníky festivalu o dodržování návštěvního řádu jeskyní, který je zveřejněn na výše uvedeném webu nebo před jeskyní.